Vətəndaşın Azərbaycan Respublikası ərazisində məhkumluğun olması (olmaması) barədə arayışın alınması üçün Səfirliyin Konsulluq şöbəsinə aşağıda qeyd olunan sənədlər təqdim olunmalıdır:
1. Azərbaycan Respublikasından sənədin sorğu edilməsi haqqında vətəndaşın ərizəsi;
2. ərizəçinin şəxsiyyətini təsdiq edən sənədlərin əsli və surəti (ümumvətəndaş pasportu, şəxsiyyət vəsiqəsi);
1. sorğu göndərilməsi üçün Səfirliyin hesabına 10 ABŞ dolları məbləğində dövlət rüsumunun ödənilməsini təsdiq edən qəbz;
2. sorğuya cavab alındıqdan sonra arayışın verilməsinə görə Səfirliyin hesabına dövlət rüsumunun 10 ABŞ dolları məbləğində ödənilməsini təsdiq edən qəbz.

Для получения справки о наличии (отсутствии) судимости на территории Азербайджанской Республики гражданину необходимо представить в Консульский отдел посольства следующие документы:
- Заявление гражданина о запросе документа из Азербайджанской Республики;
- оригинал и копии документов, удостоверяющих личность заявителя (общегражданский паспорт, удостоверение личности);
- квитанция, подтверждающая оплату государственной пошлины в размере 10 долларов США на счет Посольства за отправку запроса.
- после получения ответа на запрос - квитанция, подтверждающая оплату государственной пошлины в размере 10 долларов США на счет Посольства за выдачу справки.