SUBAYLIQ BARƏDƏ ARAYIŞIN VERILMƏSI
Vətəndaşın subaylıq barədə arayışın alınması üçün Səfirliyin Konsulluq şöbəsinə aşağıda qeyd olunan sənədlər təqdim olunmalıdır:
1. Azərbaycan Respublikasından sənədin sorğu edilməsi haqqında vətəndaşın ərizəsi;
2. ərizəçinin şəxsiyyətini təsdiq edən sənədlərin əsli və surəti (ümumvətəndaş pasportu, şəxsiyyət vəsiqəsi);
1. sorğu göndərilməsi üçün Səfirliyin hesabına 10 ABŞ dolları məbləğində dövlət rüsumunun ödənilməsini təsdiq edən qəbz;
2. əvvələr nikahda olmuş şəxslər nikahın pozulması haqqında şəhadətnaməni və ya ərin (arvadın) ölüm şəhadətnaməsini təqdim etməlidirlər.
3. sorğuya cavab alındıqdan sonra arayışın verilməsinə görə Səfirliyin hesabına dövlət rüsumunun 10 ABŞ dolları məbləğində ödənilməsini təsdiq edən qəbz.

Для получения справки о браке гражданину необходимо предоставить в Консульский отдел Посольства нижеследующие документы:
- Заявление гражданина о запросе документа из Азербайджанской Республики;
- оригиналы и копии документов, удостоверяющих личность заявителя (общегражданский паспорт, удостоверение личности);
- квитанция, подтверждающая оплату государственной пошлины в размере 10 долларов США на счет Посольства за отправку запроса;
- лица, состоявшие в браке, должны представить свидетельство о расторжении брака или свидетельство о смерти мужа (жены);
- после получения ответа на запрос - квитанция, подтверждающая оплату государственной пошлины в размере 10 долларов США на счет Посольства за выдачу справки.