İrina Akuloviç: Azərbaycana səfərim zamanı gördüklərim məndə çox xoş təəssüratlar yaradıb
Azərbaycanın Belarusdakı səfiri Lətif Qəndilov BELTA informasiya agentliyinin baş direktoru İrina Akuloviçlə görüşüb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, səfir Azərbaycan-Belarus diplomatik münasibətlərinin 25 illiyi münasibətilə çap olunmuş kitabın ərsəyə gəlməsində böyük rolu olan İrina Akuloviçə təşəkkür edib. O, kitabın BELTA informasiya agentliyinin təqdim etdiyi məlumatlarla daha da zənginləşdiyini söyləyib.
Səfir siyasi reallıqların cəmiyyətdə düzgün təbliğ olunmasında, fikirlərin, zövqlərin, milli mənafelərin formalaşmasında və gənc nəslin tərbiyəsində informasiya agentliklərinin böyük rolunun olduğunu vurğulayıb. O, BELTA informasiya agentliyinin bu sahədə çox uğurla çalışdığını və səfirlik əməkdaşlarının öz iş günlərini BELTA-nı oxumaqla başladıqlarını bildirib.
İ.Akuloviç Azərbaycanda AZƏRTAC və Trend informasiya agentlikləri ilə yaxından əməkdaşlıq etdiklərini bildirib. O, 2018-ci ildə Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumunda iştirak etmək məqsədilə Azərbaycana səfər etdiyini xatırladıb. Baş direktor bu səfərdən çox xoş xatirələrlə qayıtdığını və Bakı şəhərinə yenidən getməyi arzuladığını söyləyib. O, Azərbaycanda olduğu müddətdə əhalinin rifah halı üçün böyük işlər görüldüyünün, sabitliyin təmin olunduğunun və Bakı bulvarında vətəndaşların gecələr rahat və sərbəst şəkildə istirahət etdiklərinin şahidi olduğunu bildirib, paytaxtımızın gözəllikləri ilə bağlı xoş təəssüratlarını bölüşüb.
Səfir ölkəmizlə bağlı söylədiyi xoş sözlərə görə İ.Akuloviçə təşəkkür edib, Bakıda keçiriləcək beynəlxalq tədbirlərə onun yenidən dəvət olunacağını deyib. Əməkdaşlıqdan razılığını bildirən L.Qəndilov Azərbaycan və Belarus arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasının 25 illiyi münasibətilə səfirlik tərəfindən hazırlanmış kitabı və gümüş xatirə nişanını baş direktora təqdim edib.

Mətbuat şərhi 02 марта 2019
Посол Азербайджана в Беларуси Лятиф Гандилов встретился с генеральным директором информационного агентства БЕЛТА Ириной Акулович.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, посол поблагодарил Ирину Акулович, сыгравшую большую роль в издании книги, посвященной 25-летию установления дипломатических отношений между Азербайджаном и Беларусью. Он отметил, что книга получилась более содержательной благодаря информации и фотографиям представленным информационным агентством БЕЛТА.
Посол подчеркнул, что информационные агентства играют большую роль в правильной пропаганде политических реалий, формировании мировоззрения и воспитания молодого поколения. Он отметил, что информационное агентство БЕЛТА очень успешно работает в указанных областях и не случайно, что сотрудники возглавляемого им посольства начинают рабочий день с чтения материалов агентства.
И.Акулович отметила, что тесно сотрудничают в Азербайджане с информационными агентствами АЗЕРТАДЖ и Trend. Она сказала, что в 2018 году с целью участия в Международном гуманитарном форуме посетила Азербайджан. Генеральный директор поделилась теплыми воспоминаниями оставшимися у нее от поездки и выразила пожелание еще раз посетить Азербайджан. И.Акулович рассказала, как она стала свидетелем той большой проделанной работы с целью улучшения благосостояния населения, обеспечения стабильности, того, как жители города могут вечерами свободно и спокойно отдыхать на бакинском бульваре, поделилась яркими впечатлениями от красот города.
Посол поблагодарил И.Акулович за теплые слова высказанные о нашей стране, обещав снова пригласить на предстоящие в Баку международные мероприятия. Выразив удовлетворение уровнем взаимного сотрудничества, Л.Гандилов вручил генеральному директору изданную посольством книгу, посвященную 25-летию установления дипломатических отношений между Азербайджаном и Беларусью, а также серебряный памятный значок.